TYPO3 Agency - coding, design and website development

Novinky

TYPO3 CMS 7.2 - zamerané na frontend

TYPO3 CMS 7.2 - zamerané na frontend

Na ceste je ďalšia verzia TYPO3 CMS 7 LTS s označením 7.2, plánovaná na vydanie 28. apríla 2015. Zameranie tejto verzie bude na frontend TYPO3 systému. Frontend v tomto prípade ale znamená viacero oblastí. Toto sú tie, ktorých sa to týka:

Sekcia pre administrátora a editácia na frontende

Administrácia na frontende spolu s jednoduchou editáciou sú úzko prepojené – už dlhší čas boli zanedbávané. Plánujeme rozdeliť tieto dva komponenty a primárne vylepšiť ich používateľnosť, zatiaľ čo základný princíp ostane nedotknutý. Toto je zároveň základom pre neustále zlepšovanie tejto oblastí v budúcich vydaniach.

Typy obsahu a jeho rendering

Predvolené typy obsahu v systéme budú nanovo definované a optimalizované. “Text s alebo bez obrázka” sa presunie do “Text s alebo bez média”, výsledné nastavenie by malo tak byť oveľa jednoduchšie ako momentálne existujúce nastavenie v CSS Styled Content. Pracuje sa na vytvorení nástroja pre jednoduchšie vytváranie vlastného obsahu.

Zlepšenia vo Fluide

Rendering FLUIDTEMPLATE priniesol so sebou veľa skvelých prírastkov v komunite. Medzi najznámejšie patrí základ pre inštaláciu, ktorá bude integrovaná do TYPO3 redakčného systému. Nové sady “ViewHelpers” pre použitie na frontende a niekoľko backportov z balíka Fluid prinesú zlepšenie v tejto oblasti.

Smerovanie

Všetci sa zhodneme na jednom: TYPO3 jadro by si malo obsahovať generovanie "čitateľných URL". Mal by teda existovať spôsob, ako si poradiť so špeciálnymi nastaveniami, ktoré je možné použiť s modulmi ako RealURL alebo CoolURI. Existujú nejaké prvé návrhy konceptu, ale takisto aj krok k zahrnutiu RealURL medzi systémové moduly, ktoré pracujú s jadrom TYPO3.

Optimalizácia výkonu

Kvôli responzívnemu chovaniu je potrebná optimalizácia výstupu dát na frontende a zjednodušenie AJAX-u. Spraví tak verziu 7.2 rýchlejšiu oproti 6.2 a 4.5 pri nekešovaných stránkach.

Prihlásenie do frontendu a indexované vyhľadávanie

Systémový modul “felogin” bude prepísaný do Extbase + Fluid, ale pôvodné funkcie ostanú zachované. Modul “indexed_search” sa už vyvíjal nejaký čas v Extbase, teraz je potrebné už ho len zefektívniť a zaistiť, aby bol stabilným nasledovníkom predchádzajúceho Pibase pluginu.

Najlepšia prax s Typoscriptom

Ak hovoríme o Typoscripte, minulé roky v praxi ukázali, čo je najlepšie pre jeho používanie. Našim cieľom je zefektívniť jeho možnosti, aby bola prednastavená “správna konfigurácia”, takže vo väčšine inštalácií nebude potrebné robiť veľa nastavení pre typickú HTML5 stránku.

Ďalšie vylepšenia

V backende plánujeme pridanie možnosti priameho orezávania obrázkov.


Viac info:
 typo3.org

Pinterest

Newsletter

Pre prihlásenie na odber noviniek napíšte váš email:

Odporúčané
Najočakávanejšia verzia TYPO3 je tu! Má viac ako 100 vylepšení

05. Oct 2018

TYPO3 9.4. Posledná verzia pred veľkým finále

06. Sep 2018

Najčítanejšie
Hoerbiger Community – sociálna sieť

24. Feb 2014

Voľby do TYPO3 Asociácie

24. Jan 2014