TYPO3 Agency - coding, design and website development

Novinky

TYPO3 CMS 6.1

TYPO3 CMS 6.1

Verzia TYPO3 CMS 6.1. vychádza s viac ako 570 úpravami, ktoré predošlú verziu z novembra 2012 vylepšili predovšetkým v oblasti stability nových a predtým zavedených funkcií.


30. 4. 2013 komunita TYPO3 zverejnila ďalšiu verziu TYPO3 CMS 6.1. Oproti predchádzajúcej verzii obsahuje vylepšenia zamerané na stabilitu nových funkcií a vyladenie predtým zavedených funkcií. Po úspešnom vydaní TYPO3 CMS 6.0 v novembri 2012 bolo ďalším krokom prirodzene stavať na tomto základe a zamerať sa na stabilitu a konzistenciu jadra a užívateľského rozhrania. V týchto oblastiach sa vykonalo viac ako 570 rôznych úprav.

Trieda na pripojenie databázy, vrstva medzi PHP funkciami pre pripojenie k MySQL (alebo cez DBAL iných databázových platforiem) doteraz používala vstavaný modul "mysql", ktorý bol k dispozícii od PHP 2.0. Od verzie PHP 5.0 je tento modul už zastaraný, ako východiskový modul sa používa "mysqli" (všimnite si "i" na konci), čo je zároveň odporúčané API pre pripojenienie k databáze MySQL (pozri php.net).

File Abstraction Layer, jednotná manipulácia pre prácu so súbormi v celom systéme TYPO3, ktorá bola doteraz používaná, mála problémy pri vymazaní súboru. Tento problém bol vo verzií TYPO3 6.1 vyriešený. Modul Extension Manager bol portovaný na Extbase/Fluid. Takto bol oddelený vizuálny výstup (Fluid) od logiky, DB operácií a TER manipulácií (Extbase). Užívateľské rozhranie modulu bolo upravené tak, aby zodpovedalo predvolenému užívateľskému rozhraniu, ktoré je bežné v ostatných moduloch. Pri používaní je jednoduchšie a pohodlnejšie.

Podrobné informácie o zmenách nájdete v poznámkach k vydaniu verzie.

Zdroj: typo3.org

Pinterest

Newsletter

Pre prihlásenie na odber noviniek napíšte váš email:

Odporúčané
Najočakávanejšia verzia TYPO3 je tu! Má viac ako 100 vylepšení

05. Oct 2018

TYPO3 9.4. Posledná verzia pred veľkým finále

06. Sep 2018

Najčítanejšie
Hoerbiger Community – sociálna sieť

24. Feb 2014

Voľby do TYPO3 Asociácie

24. Jan 2014