TYPO3 Agency - coding, design and website development

Novinky

Nová editácia frontendu pre TYPO3

Nová editácia frontendu pre TYPO3

Asi najväčší problém backend editorov je kopírovanie textov priamo z Microsoft Wordu do tzv. rich text editora. Po vložení skopírovaného textu sa totiž do editora skopírovali aj štýly z Wordu. CKEditor rieši tento problém a ponúka toho omnoho viac.

Editácia frontendu je dlho považovaná za jednu z hlavných priorít na uľahčenie práce v redakčnom systéme TYPO3. Vývojári spoločne s firmou Pixelant integrovali do redakčného systému CKEditor. Tento editor výrazne pomáha editorom pri práci s obsahom. Príkladom je tzv. inline mód, ktorý umožňuje editovať obsah v reálnom čase (WYSIWYG).

CKEditor - editácia frontendu

Originálny plán TYPO3 vývojárov bol zameraný na implementáciu novej generácie editácie frontendu do TYPO3 verzie 8. Napriek tomu, že CKEditor už je súčasťou backendu, všetky nové vylepšenia a zmeny týkajúce sa tohto nástroja sa už nestihnú pridať do verzie 8.

Aj preto sa tím vývojárov spoločne s firmou Pixelant rozhodli vyvíjať toto rozšírenie na GitHube, kde si ho už dnes môžete stiahnuť a vyskúšať, alebo sa spoločne podieľať na jeho výrobe.

Viac o tomto nástroji si môžete prečítať na oficiálnej stránke ckeditor.com.

Zdroj: typo3.org

Pinterest

Newsletter

Pre prihlásenie na odber noviniek napíšte váš email:

Odporúčané
Najočakávanejšia verzia TYPO3 je tu! Má viac ako 100 vylepšení

05. Oct 2018

TYPO3 9.4. Posledná verzia pred veľkým finále

06. Sep 2018

Najčítanejšie
Hoerbiger Community – sociálna sieť

24. Feb 2014

Voľby do TYPO3 Asociácie

24. Jan 2014